Fundusze europejskie wiedza edukacja rozwój, flaga Rzeczpospolitej Polskiej, flaga Unii Europejskiej, Europejski Fundusz Społeczny

Warszawa, dnia 3 grudnia 2013 r., godz. 9:00.

 

Organizacje pacjentów z krajów położonych w pasie centralnym Europy wraz z Europejskim Forum Pacjentów (EPF) kontynuują, rozpoczęte w poprzednim roku w Sofii, w Bułgarii, spotkania na temat „Nierówności w zdrowiu wśród nowych członków Unii Europejskiej” (zał. nr 2, Agenda Spotkania w Sofii) oraz czerwcu br. w Brukseli (zał. nr 3, Agenda Spotkania w Parlamencie Europejskim).

Federacja Pacjentów Polskich (FPP), we współpracy z European Patients’ Forum (EPF) i Narodową Organizacją Pacjentów (NPO) z Bułgarii, podjęła się organizacji kolejnej konferencji w Polsce. Swoje stanowiska przedstawią Posłowie Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele DG SANCO Komisji Europejskiej oraz przedstawicieli Ministerstw Zdrowia i organizacji pacjentów z 13-tu krajów Europy Centralnej. Ze strony polskiej w spotkaniu uczestniczyć będą między innymi Przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia, przedstawiciele kierownictwa Ministerstwa Zdrowia, Prezydent Pracodawców RP.

Zakładanym celem tego spotkania jest wypracowania porozumienia ustalającego podstawy „partnerstwa europejskiego” dla eliminowania nierówności w zdrowiu. Zademonstrujemy naszą solidarność z siostrzanymi krajami w zmaganiu się z podobnymi nierównościami w dostępie do innowacyjnych terapii. Pokaże to wartość wspólnej pracy różnych interesariuszy (regulator, pacjenci) oraz wpisze Polskę na mapę krajów oferujących przywództwo i nowe kierunki rozwiązań w tych obszarach.

Patronat honorowy

Sponsorzy

piu

Patronat medialny

wl

dama pik

Dwie poprzednie edycje konferencji miały miejsce w Sofii i Brukseli.

Załączniki do pobrania