Fundusze europejskie wiedza edukacja rozwój, flaga Rzeczpospolitej Polskiej, flaga Unii Europejskiej, Europejski Fundusz Społeczny
Od wczoraj trwa Forum Ekonomiczne 2020. Najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowane od prawie trzech dekad, miejsce konstruktywnych dyskusji na tematy polityczne, gospodarcze i społeczne. Około 150 wydarzeń, kilka tysięcy gości: liderów w państwach i rządach naszego regionu, szefów urzędów centralnych, polityków, działaczy samorządowych, naukowców, dziennikarzy, działaczy społecznych. W tegorocznym forum weźmie udział m. in. Swiatłana Cichanouska z Białorusi. Tematyka jest jak zwykle bardzo ciekawa. Będą dyskusje o sile napędowej europejskiej gospodarki, przyszłości grupy Wyszehradzkiej czy też o sposobach motywowania pracowników w XXI w; omówione zostaną szanse i wyzwania w kontekście cyfryzacji w poczcie polskiej czy systemie edukacji i jego przełożeniu na rynek pracy; wśród tematów znajdzie się też współpraca na wschodniej granicy UE czy też krajowy system cyberbezpieczeństwa.
 
Jak co roku specjalny panel forum poświęcony będzie zdrowiu. W dyskusji ekspertów bierze udział również przedstawiciel pacjentów – prezes FPP Stanisław Maćkowiak. Niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na ochronę zdrowia w dobie pandemii. Polski system ochrony zdrowia przechodzi jedną z najtrudniejszych prób ostatnich lat. Przekształcanie szpitali w jednoimienne, które przed epidemią były ośrodkami leczenia wielu grup pacjentów, spowodowało wiele trudności w uzyskaniu świadczeń zdrowotnych przez osoby z innymi schorzeniami. Odwołane zabiegi planowe, wydłużanie się kolejek, brak możliwości skorzystania z rehabilitacji to kluczowe problemy na które zwracają uwagę pacjenci.
 
Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę forum: