Szanowni Państwo,
Jednym z bardzo ważnych zadań organizacji pacjenckich są działania rzecznicze i strażnicze oraz współkreowanie, monitorowanie i ewaluacja polityk tworzonego i stanowionego prawa. Żeby organizacje pacjenckie mogły te zadania realizować efektywnie, potrzebują konkretnej wiedzy i umiejętności.
Dlatego wychodząc naprzeciw tym potrzebom zapraszamy Państwa do projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego FERS pt: „Wzmocnienie kompetencji przedstawicieli organizacji pacjenckich dla efektywnego pełnienia działań rzeczniczych i strażniczych”.
- Jak pacjenci mogą uczestniczyć w procesach decyzyjnych?
- Gdzie zdanie pacjentów w systemie jest niezwykle ważne?
- Jak opiniować projekty ustaw?
- Jak brać udział w tworzeniu prawa w obszarze ochrony zdrowia w Polsce?
- Jak zapewnić pełną dostępność dla pacjentów w internecie?
Tego wszystkiego (i jeszcze więcej) dowiecie się na szkoleniach zaplanowanych w projekcie.
Pobierz program szkolenia
Szkolenie składa się z 2 warsztatów 3-dniowych oraz 2 warsztatów 4-dniowych – każde w innym mieście w Polsce (wg załączonego harmonogramu). Każdy uczestnik wybiera sobie grupę i uczestniczy we wszystkich 4 warsztatach przypisanych do swojej grupy. Na zakończenie każdy uczestnik uzyskuje certyfikat.
Pobierz harmongram szkoleń
Zachęcamy do zgłaszania indywidualnych potrzeby w zakresie zapewnienia dostępności szkoleń adekwatnie do indywidualnej sytuacji wynikającej z niepełnosprawności/stanu zdrowia/innych szczególnych potrzeb (np. potrzeba sfinansowania noclegu i wyżywienia dla osoby asystującej, zapewnienie indywidualnego transportu w związku z poważnymi ograniczeniami sprawności ruchowej, zapewnienie specjalnej diety eliminacyjnej w leczeniu np. chorób metabolicznych).
Ważne informacje:
- W projekcie może wziąć udział maksymalnie 16 osób reprezentujących daną organizację pacjencką.
- Udział w projekcie jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych (nie trzeba być organizacją członkowską FPP).
- Pokrywamy wszelkie koszty szkolenia (wyżywienie, hotel) oraz zapewniamy zwrot kosztów transportu.
- Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej szczegółów organizacyjnych można znaleźć w Regulaminie rekrutacji:
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
Regulamin rekrutacji – klauzule
Twórzmy razem lepszą politykę zdrowotną dla pacjentów w Polsce!
Serdecznie zapraszamy!
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres p.radzimska@federacjapp.pl lub telefonicznie tel. 508 065 663
Zgłaszanie podejrzeń o niezgodności Projektu z KPON
Zgłaszanie podejrzeń o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta – Organizatora szkoleń z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), można zgłaszać za pomocą:
1) poczty tradycyjnej – w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub [nazwa i adres Instytucji Pośredniczącej],
2) skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub [nazwa Instytucji Pośredniczącej].
Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektu, w tym procesu rekrutacji i organizacji szkoleń z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje).