• Udział FPP w konferencji
  • Konferencja zorganizowana została w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie przez zespół ludzi skupionych wokół Stowarzyszenia Retina AMD Polska oraz Fundację Wspierania Rozwoju Okulistyki w ramach projektu „Społeczny audyt leczenia AMD w Polsce”.
  • W konferencji wzięli udział przedstawiciele jednostek organizacyjnych mających wpływ na podejmowanie decyzji w sprawie leczenia m.in. z Ministerstwa Zdrowia,  NFZ,  Sejmowej i Senackiej Komisji Zdrowia oraz  RPP, RPO, lekarzy i pacjentów z wysiękową postacią AMD.
  • Na podstawie przeprowadzonego społecznego audytu leczenia AMD przygotowany został raport pokazujący trudną sytuację pacjentów cierpiących na AMD w Polsce. Wolontariusze i eksperci rozmawiali z lekarzami, chorymi, sprawdzali dostępność leczenia. Jak wynika z audytu w niektórych ośrodkach pierwsze wolne terminy leczenia przypadają na rok 2022 podczas gdzy leczenie powinno się rozpocząć w miesiąc od diagnozy.
  • Na konferencji przedstawiono ów problem związany z dostępnością leczenia choroby w polskich placówkach.