Udział przedstawicieli Federacji Pacjentów Polskich w konferencji pt.: Fizjoterapeuci wsparciem pacjentów – o systemie rehabilitacji w Polsce z punktu widzenia pacjentów i fizjoterapeutów.

11 kwietnia br. z inicjatywy Krajowej Izby Fizjoterapeutów i dzięki gościnie Rzecznika Praw Pacjenta odbyła się konferencja pt.: Fizjoterapeuci wsparciem pacjentów – o systemie rehabilitacji w Polsce z punktu widzenia pacjentów i fizjoterapeutów. O potrzebie wsparcia pacjentów korzystających z fizjoterapii, o białych plamach w dostępie oraz roli pacjenta w procesie rehabilitacji rozmawiali przedstawiciele Krajowej Izby Fizjoterapeutów, Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz blisko 40 organizacji pacjentów.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały wyniki ankiety przeprowadzonej wśród pacjentów na temat kluczowych problemów, z jakimi spotykają̨ się̨ pacjenci potrzebujący rehabilitacji.