Fundusze europejskie wiedza edukacja rozwój, flaga Rzeczpospolitej Polskiej, flaga Unii Europejskiej, Europejski Fundusz Społeczny

1.Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że umieszczenie na recepcie pieczątki „Refundacja do decyzji NFZ” nie powoduje utraty ważności recepty.
2.NFZ dokona refundacji leków zrealizowanych na jej podstawie, zgodnie z obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków na dzień 1 stycznia 2012 r.
3.Jednocześnie przypominamy, że aptekarz powinien umożliwić pacjentowi realizację jego prawa do nabycia równie skutecznego i tańszego odpowiednika leku przepisanego na recepcie.

źródło – Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia

 

„(…)komunikat do pacjentów mówi wprost: jeśli otrzymałeś receptę z pieczątką „Refundacja do decyzji NFZ” ta recepta powinna być zrealizowana w aptece zgodnie z refundacją, czyli zgodnie z listą, która została stworzona(…)”

komentarz ministra Bartosza Arłukowicza dla TVN24

 

”(…)do środowiska aptekarzy został wystosowany komunikat, w którym wręcz poleca się by wszystkie recepty z pieczątką były zrefundowane zgodnie z listą refundacyjną i pacjent powinien wyjść z apteki z lekiem, który został wydany zgodnie ze zniżką refundacyjną(…)”

komentarz ministra Bartosza Arłukowicza dla TVN24

 

Możesz przesłać do nas komentarz na adres biuro@federacjapp.pl w tytule komentarz albo zostawić go niżej.

Załączniki do pobrania