Fundusze europejskie wiedza edukacja rozwój, flaga Rzeczpospolitej Polskiej, flaga Unii Europejskiej, Europejski Fundusz Społeczny
  • Chłoniaki, których nie znamy. Problem, którego nie widzimy (cz. II. Jakość Życia)Pani Danuta to osoba pracująca. Jednakże przez chorobę musiała zrezygnować z takich rzeczy jak: makijaż czy farbowanie włosów, ponieważ zmiany pojawiają się na nogach, twarzy, włosach w zasadzie na całym ciele są one widoczne.

    Miałam jedna sytuację na początku choroby. Jedna osoba mi stwierdziła, że nie powinnam pracować, ponieważ zarażam innych, ciężko jest pracować z tą chorobą. Ja pracuje w tej chwili 7 godzin dziennie. Po tych 7 godzinach, czuje się tak jakbym, nie wiem, zdobyła Tatry.

    Życie z tą chorobą jest straszne, bo jest dużo komplikacji, jest uciążliwe, nie można wielu rzeczy robić. Są stadia gorsze, są stadia lepsze i jest tak zwana remisja. Jest wiele czynników, których po prostu nie mogę robić. Nie mogę stosować na przykład gorących kąpieli, jest to w ogóle zabronione. Nie mogę na przykład sprzątać mieszkania środkami, które normalny człowiek kupuje. Po prostu reaguje przez drogi oddechowe, przez kontakt ze skórą wiec wiadomo popękane usta, zmiany w jamie ustnej, deformacja paznokcia, pękają pięty. Jest to bolesne, nie da się stanąć.