Fundusze europejskie wiedza edukacja rozwój, flaga Rzeczpospolitej Polskiej, flaga Unii Europejskiej, Europejski Fundusz Społeczny

Objęcie Patronatem Honorowym przez Federację Pacjentów Polskich warsztatów  kardiologii interwencyjnej (WCCI).

Międzynarodowa konferencja z zakresu kardiologii interwencyjnej odbyła się w Warszawie w Hotelu Airport Okęcie.

Warsztaty mają ugruntowaną pozycję w środowisku kardiologów interwencyjnych zarówno w Polsce, jak i w Europie, USA oraz w Azji. Warsztaty są oficjalnie akredytowane przez Asocjację Interwencji Sercowo-Naczyniowych PTK, a także przez Europejską Asocjację Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych (EAPCI) jak i EuroPCR.

Warsztaty zawierały liczne przekazy „na żywo“ zabiegów wykonywanych z pracowni kardioangiograficznych Instytutu Kardiologii w Warszawie-Aninie, Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSW w Warszawie oraz z zaprzyjaźnionych ośrodków zagranicznych (Budapeszt, Brno oraz Tuluza). Ponadto wykłady i dyskusje prowadzonych z udziałem wybitnych światowej sławy specjalistów z dziedziny kardiologii, kardiochirurgii, angiologii, radiologii inwazyjnej i chirurgii naczyniowej.

W programie WCCI pojawiły się także sympozja satelitarne, prezentujące najnowsze wyniki badań klinicznych oraz innowacyjne urządzenia i techniki leczenia przydatne w kardiologii interwencyjnej.

Program tegorocznych warsztatów koncentruje się wokół trzech głównych zagadnień:

– rewaskularyzacji wieńcowej,

– chorób strukturalnych serca i wad zastawkowych

-chorób tętnic obwodowych