Fundusze europejskie wiedza edukacja rozwój, flaga Rzeczpospolitej Polskiej, flaga Unii Europejskiej, Europejski Fundusz Społeczny
naglowek_960

Szanowni Państwo,

 

mamy przyjemność zaprosić do udziału w organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński -Collegium Medicum we współpracy z Ośrodkiem Bioetyki Naczelnej Rady Lekarskiej konferencji poświęconej działalności komisji bioetycznych. Wydarzenie to organizowane w ramach Międzynarodowego Dnia Badań Klinicznych będzie też okazją do uczczenia obchodów 35-lecia działalności Komisji Bioetycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego i odbędzie się w Krakowie 12 maja 2017 r.

W ramach przygotowanego programu wydarzenia chcielibyśmy przybliżyć uczestnikom zasady działania komisji bioetycznych w Polsce oraz innych krajach europejskich. Wspólnie spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie o rolę komisji w badaniach klinicznych. Omówimy zasady stosowane przy wydawaniu opinii przez komisje, która to ocena musi uwzględnić interes społeczny, wartość naukową i normy etyczne. Nie zabraknie także miejsca na zaprezentowanie nowych regulacji unijnych w zakresie prowadzenia badań klinicznych. Postaramy się wskazać kierunki dalszych działań sprzyjających rozwojowi badań w biomedycynie, przy jednoczesnym poszanowaniu podstawowych praw jednostki.

Mamy nadzieję, że bogata tematyka konferencji będzie zachętą do wzięcia w niej udziału różnych grup zawodowych i społecznych nie tylko związanych z medycyną i bioetyką.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału

Organizatorzy

 

Informacje:

Termin: 12 maja 2017 r.

Godz.: 10.00-17.00 (rejestracja od godz. 9.00)

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, ul. Rynek Główny 25,

Kraków

Organizator: Uniwersytet Jagielloński -Collegium Medicum i Ośrodek Bioetyki NRL

Warunki uczestnictwa:

Udział w konferencji jest bezpłatny po wcześniejszym zgłoszeniu uczestnictwa za pomocą formularza on–line: http://www.mdbk.cm-uj.krakow.pl/index.php/pl/rejestracja/

Za udział stacjonarny w konferencji uczestnicy otrzymają 6 punktów edukacyjnych

Strona internetowa

http://www.mdbk.cm-uj.krakow.pl/index.php/pl/start/