Fundusze europejskie wiedza edukacja rozwój, flaga Rzeczpospolitej Polskiej, flaga Unii Europejskiej, Europejski Fundusz Społeczny
  • Udział FPP w Projekcie „Badania kliniczne z perspektywy pacjentów”
  • Celem dwudniowych spotkań w ramach projektu „Badania kliniczne z perspektywy pacjentów” zorganizowanych przez KCR S.A. w Warszawie było poznanie i zrozumienie doświadczeń pacjentów biorących udział w badaniach klinicznych, a także zebranie historii z ich życia codziennego. Bardzo istotnym elementem spotkań była chęć poznania wszelkiego rodzaju opinii, zarówno pozytywnych jak i negatywnych, od pacjentów z różnych środowisk ponieważ nadrzędnym celem w przyszłości będzie zoptymalizowanie badań klinicznych na podstawie zebranych doświadczeń uczestników.

Spotkania składały się z wywiadów i warsztatów, które zostały przeprowadzone w ciągu dwóch dni.

Plan
Cześć 1 – Wywiad
Podczas wywiadu pacjent/uczestnik mógł podzielić się szczegółowo swoimi doświadczeniami i opowiedzieć jak wygląda jego codzienne życie.
Część 2 – Warsztaty
W tej części pacjent wziął udział w warsztatach, które pozwoliły na głębszy wgląd w opinie pacjenta dotyczące badań klinicznych.

Nagrane materiały z wywiadów oraz warsztatów wykorzystane zostaną do stworzenia filmu o charakterze informacyjno – edukacyjnym.

 

Załączniki do pobrania