Fundusze europejskie wiedza edukacja rozwój, flaga Rzeczpospolitej Polskiej, flaga Unii Europejskiej, Europejski Fundusz Społeczny
indeks
  • Dnia 20 marca 2017 odbyła się uroczysta gala, podczas której poznaliśmy laureatów nagrody Anioły Farmacji i Anioły Medycyny 2016 roku. V jubileuszowa edycja nagrody, w tym roku odbyła się pod hasłem „Serce za Serce”. Podkreśla ono, że w procesie terapii relacja pacjent – lekarz – farmaceuta jest źródłem odwagi i siły w walce z chorobą, a dobro i zdrowie pacjenta powinno być istotą służby zdrowia. To jedyna nagroda społeczna, do której laureatów nominują pacjenci, kierując się przede wszystkim oceną postawy lekarza czy farmaceuty wobec pacjenta.
  • Wręczenie statuetek odbyło się w Filharmonii Narodowej, w Warszawie podczas gali połączonej z występem gwiazdy opery światowego formatu Małgorzaty Walewskiej.
  • Aż 100 farmaceutów i 100 lekarzy było w tym roku nominowanych do nagrody Anioły Farmacji Anioły Medycyny  ( lista na stronie www.fundacja-anioły.org), najbardziej prestiżowej nagrody przyznawanej przez pacjentów.
  • Organizatorem nagrody jest Fundacja Anioły Farmacji Medycyny. W Kapitule Fundacji zasiadają wybitne osobistości ze świata nauki i medycyny, życia publicznego oraz uznane autorytety społeczne.
  • W tym roku w składzie Kapituły Fundacji znalazł się m.in. Prezes FPP, Pan Stanisław Maćkowiak. Przewodniczącym  Kapituły jest prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego prof. dr hab. n. med. Jerzy Woy-Wojciechowski.